Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Załatw sprawę

© All rights reserved. Designed by ANSiM.

FAQ Praktyki - często zadawane pytania

FAQ Praktyki

Jesteś zainteresowany wyjazdem na praktyki w ramach programu Erasmus+? Skontaktuj się z biurem koordynatora: Wyślij swoje CV oraz poinformuj nas jakie praktyki Cię interesują i kiedy chcesz je odbyć.

Jaki jest minimalny czas trwania praktyki Erasmus+
Czas trwania to minimum 2 miesiące, w uzgodnieniu z pracodawcą można realizować praktykę kilka dni w tygodniu, kilka godzin dziennie, można uzgodnić dni wolne.
Wyjazd nie może być krótszy niż pełne 2 miesiące, może trwać nawet 4 miesiące i dłużej. Można wyjechać wielokrotnie w czasie jednego cyklu studiów, po zaliczeniu sesji.

Jaka wysokość stypendium
Sprawdź w dziale Dokumenty w dokumencie zasadach finansowania wyjazdów studentów.

Kto może aplikować?
Oferta skierowana jest do wszystkich studentów i absolwentów (do 12 miesięcy od zakończenia studiów, rekrutacja na studiach) WSNS
Oferta dla każdego kierunku studiów.
Za cały proces rekrutacji odpowiada Twoja uczelnia, zgłaszaj się wysyłając maila na , razem opracujemy Program Praktyk Erasmus+.
W przeszłości udało nam się sfinansować wyjazdy wszystkich kandydatów, jeśli zgłosili się odpowiednio wcześnie TO NIE JEST OFERTA TYLKO DLA NAJLEPSZYCH!! To oferta dla wszystkich studentów, którzy chcą przełamać barierę językową, poznać świat, zmienić siebie w bardziej otwartą i odważną, podejmującą wyzwania i rozwiązującą problemy osobę.

Gdzie odbywają się praktyki?
Praktyki mogą być realizowane w firmach, na uniwersytetach i w instytucjach badawczych, a także w innych organizacjach publicznych i non-profit w krajach UE (z wyjątkiem organizacji unijnych). Albo biuro Erasmus pomoże znaleźć pracodawcę, lub student wyjdzie z inicjatywą.

Jak mogę znaleźć staż?
Oferujemy Ci kilka miejsc stażowych i użyteczne linki dotyczące poszukiwania stażu, z których możesz skorzystać. Możesz również szukać stażu w inny sposób, np. przez Internet lub możesz zwrócić się do nas - pomożemy Ci znaleźć pożądane miejsce stażu.

Logo Erasmus

Erasmus finansowanie